Archive for the ‘Akcje’ Category

KNF rozpoatruje wniosek o połączenie Deutsche Bank Polska oraz Deutsche Bank PBC

Deutsche Bank Polska S.A. oraz Deutsche Bank PBC S.A. złożyły do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zezwolenie na połączenie obu banków.

W jego wyniku powstanie bank uniwersalny oferujący Klientom reprezentującym poszczególne segmenty rynku przekrojową gamę rozwiązań finansowych opartych o najlepsze praktyki, wiedzę i doświadczenie obu łączących się instytucji.

Kurs akcji PGNiG

Kurs akcji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa od końca maja br. znajduje się w trendzie wzrostowym. Inwestorzy na tej zwyżce mogli zarobić do tej pory prawie 15% a więc całkiem przyzwoicie. Nasuwa się pytanie ile jeszcze kurs akcji może pociągnąć w obecnym trendzie. W ostanim czasie trend nieco bardziej przyśpieszył mimo pojawiających się na łamach prasy karach niesprzyjających informacji dotyczących „zarządzania informacją” w spółce. Starych wyjadaczy taki obrót sytuacji nie dziwi – nikogo na rynku kapitałowym nie interesuje odgrzewany kotlet. Informacje z przyszłości są za to w cenie!

Agencja Fitch potwierdza oceny Ratingowe Banku Pekao

Agencja Fitch Ratings potwierdziła długoterminowy rating Issuer Default Rating (IDR) Banku Pekao na poziomie “A-” z perspektywą stabilną.

Potencjał wzrostowy KGHM

KGHM to trzecia co do wielkości spółka w portfelu WIG20. Wartość rynkowa pakietu na dzień dzisiejszy wynosi około 18,2 mld. Nasz krajowy monopolista dobrze sobie radzi na giełdzie w ostatnim czasie. Tylko w ciągu ostatnich 5 miesięcy jego notowania wzrosły o 46,5%. Jest to wynik godny pozazdroszczenia. Jednak czy po tak silnym trendzie wzrostowym nie nadszedł wreszcie czas na korektę? Niewątpliwie czynnikiem wpływającym na tak silny wzrost notowań miała opublikowana prognoza z września w której to spółka podniosła zysk netto za 2010 rok o 34% do 3,91 mld.

Rekomendacja akcji spółki Tauron

Ceny grupy Tauron znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym który osiągnoł swój szczyt dnia 17 Grudzień( Ostatnia sesja tauronu poza Wig 20, mocna długa świeca marubozu hossy, gdy ceny dobiły do 6,85 – 6,91 tutaj znalazły opór i popyt sfolgował. Dzisiejsza sesja była otworzona luką w dół i tak samo się skończyła nie możemy interpretować tego w pozytywny sposób. Najbliższe poważne wsparcie 23,6% ostatniego wzniesienia fibonacciego( poziom 6,63 ) powinno zostać obronione dzięki wielkiemu popytowi w okolicach 6,70-6-75. Dzięki ostatniej rekomendacji Ipopemy która wyceniła jedną akcje Tauronu na 7,80 kurs zaczoł rosnąć( Rekomendacje dotyczące Tauronu dają bardzo pozytywny impuls do dalszych wzrostów, przeważnie rozpoczynają nową fale wzrostową.)

Notowania giełd dostarczane są przez: Stooq.pl oraz Money.pl. Analiza Techniczna, Analiza Fundamentalna, Akcje, Portfele, Forex, ciekawostki z GPW: Giełda Papierów Wartościowych a także rynek alternatywny NewConnect. Ciekawe opinie w co zainwestować