Archive for the ‘Giełda’ Category

Czy bez pieniędzy OFE polska giełda będzie notowała spadki?

spadki giełdaPlanowana reforma emerytalna, mająca na celu częściową likwidację w Polsce Otwartych Funduszy Emerytalnych, według specjalistów doprowadzi do zubożenia towarzystw zajmujących się zarządzaniem pieniędzmi klientów w OFE. Obecnie przyszli emeryci mogą wybrać, czy pozostawią w OFE część swoich pieniędzy na emeryturę, czy też w całości przeniosą je do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Niewykluczone, że większość obywateli wycofa się z OFE. Taka sytuacja może odbić się negatywnie na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Fundusze ALIOR SFIO dostępne bez prowizji

Do 29 marca br. można skorzystać z preferencyjnej oferty kupna jednostek wybranych subfunduszy z oferty ALIOR SFIO bez prowizji.

Wśród nich znajdują się subfundusze nagrodzone w ostatnim czasie m.in. przez redakcję Pulsu Biznesu oraz ekspertów portalu analizy.pl.

TVN – w trendzie spadkowym

Kurs akcji TVN od kilku sesji znajduje się w dosyć silnym trendzie spadkowym. Pojawiła się szansa na wybicie na północ przynajmniej w perspektywie krótkoterminowej na co wskazuje wskaźnik RSI = 28. Jednak strategia na wzrosty moim zdaniem jest do zastosowania w perspektywie tylko kilkudniowej potem najprawdopodobniej kurs ponownie zacznie spadać o czym świadczy bardzo wiarygodny wskaźnik SMA=200 sesji.

Notowania giełd dostarczane są przez: Stooq.pl oraz Money.pl. Analiza Techniczna, Analiza Fundamentalna, Akcje, Portfele, Forex, ciekawostki z GPW: Giełda Papierów Wartościowych a także rynek alternatywny NewConnect. Ciekawe opinie w co zainwestować