Archive for the ‘Inwestowanie’ Category

Wskaźnik C/Z a wartość prognostyczna

Wskaźnik cena/zysk to jeden z popularniejszych wskaźników wchodzących w skład narzędzi analizy fundamentalnej gdyż w swoim składzie ma składnik mówiący o danych finansowych spółki a mianowicie o jej zyskowności. Do obliczenia tego wskaźnika potrzebujemy aktualnej ceny 1 akcji interesującej nas spółki oraz zysku na jedną akcję wybranej spółki, gdzie cenę dzielimy przez zysk. O ile z odnalezieniem wartości pierwszego składnika nie będzie problemu, to do drugiego musimy sięgnąć do raportów finansowych spółki i tam znaleźć pozycję zysk netto ( za ostatnie 12 miesięcy ) i podzielić przez liczbę wyemitowanych akcji. Interpretacja otrzymanego wyniku może sprawić nieco trudności. Ogólna zasada jest taka że im wyższa wartość tego wskaźnika tym akcje spółki mogą być bardziej przewartościowane, a inwestorzy dobrze oceniają perspektywy spółki która nie przyniosła wcale ostatnio wysokich zysków. Niskie wartości wskaźnika ocenia się analogicznie : spółka jest wyceniana przez rynek stosunkowo nisko w porównaniu z osiągniętymi wynikami w ostatnich 12 miesiącach.

Inwestuj w Przyszłość – w Deutsche Bank PBC ruszają zapisy

W Oddziałach Deutsche Bank PBC zaczęły się zapisy w ramach kolejnej subskrypcji 15-letniego produktu inwestycyjno-ubezpieczeniowego db Inwestuj w Przyszłość – Stabilny Wzrost VII, opartego o koszyk trzech indeksów Nomura: GoPoland, GoBrazil, GoChina, którego celem jest osiągnięcie pozytywnych rezultatów z inwestycji na wschodzących rynkach akcji: Polski, Brazylii i Chin.

Notowania giełd dostarczane są przez: Stooq.pl oraz Money.pl. Analiza Techniczna, Analiza Fundamentalna, Akcje, Portfele, Forex, ciekawostki z GPW: Giełda Papierów Wartościowych a także rynek alternatywny NewConnect. Ciekawe opinie w co zainwestować