KNF rozpoatruje wniosek o połączenie Deutsche Bank Polska oraz Deutsche Bank PBC

Deutsche Bank Polska S.A. oraz Deutsche Bank PBC S.A. złożyły do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zezwolenie na połączenie obu banków.

W jego wyniku powstanie bank uniwersalny oferujący Klientom reprezentującym poszczególne segmenty rynku przekrojową gamę rozwiązań finansowych opartych o najlepsze praktyki, wiedzę i doświadczenie obu łączących się instytucji.

Zgodnie z przedstawionym Komisji planem połączenia, Deutsche Bank PBC S.A. będzie instytucja przejmującą, a Deutsche Bank Polska S.A. instytucją przejmowaną.

Planowane połączenie, które przyczyni się do powołania większego i bardziej konkurencyjnego banku, będzie mieć pozytywne skutki zarówno dla Klientów, jak i Pracowników. Z aktywami wysokości prawie 35 mld złotych, Połączony Bank będzie należał do dziesiątki największych instytucji finansowych w Polsce.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Notowania giełd dostarczane są przez: Stooq.pl oraz Money.pl. Analiza Techniczna, Analiza Fundamentalna, Akcje, Portfele, Forex, ciekawostki z GPW: Giełda Papierów Wartościowych a także rynek alternatywny NewConnect. Ciekawe opinie w co zainwestować