Kurs akcji PGNiG

Kurs akcji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa od końca maja br. znajduje się w trendzie wzrostowym. Inwestorzy na tej zwyżce mogli zarobić do tej pory prawie 15% a więc całkiem przyzwoicie. Nasuwa się pytanie ile jeszcze kurs akcji może pociągnąć w obecnym trendzie. W ostanim czasie trend nieco bardziej przyśpieszył mimo pojawiających się na łamach prasy karach niesprzyjających informacji dotyczących „zarządzania informacją” w spółce. Starych wyjadaczy taki obrót sytuacji nie dziwi – nikogo na rynku kapitałowym nie interesuje odgrzewany kotlet. Informacje z przyszłości są za to w cenie!

Z punktu widzenia analizy technicznej spółka wygląda ciekawie. Krótkoterminowy trend wzrostowy z kilku ostatnich sesji pokonał średnie kroczące dla 15 , 30 i co najważniejsze 200 sesji. Niepokój może budzić fakt że dzisiaj na wykresie pojawiała się świecza świadcząca o słabości kupujących ( przynajmniej na dzisiejszej sesji ) . Wyraźnie z jej obrazu wynika, że bykom nie udało się pokonać ostatniego szczytu z 17 września. Ważna będzie jutrzejsza sesja. Jeżeli jutro byki mocno odpuszczą, ciężko będzie im znaleźć argumenty, aby w kolejnych sesjach silnie zaatakować. Warto obserwować zatem jutrzejsze zachowanie kursu, jeżeli kurs minie poziom 3,65 bez żadnych problemów będzie to stanowić dobry argument do zakupu akcji. ( co oczywiście rekomendacją nie jest ! )

You can leave a response, or trackback from your own site.

2 komentarze to “Kurs akcji PGNiG”

  1. Jaromir napisał(a):

    Mimo słabej zimy pgnig nieżle zarobiło na handlu gazem. Pytanie czy w tym roku też tak będzie?

  2. Robert napisał(a):

    PGNiG to wg mnie bardzo dobra i niedowartościowana spółka. Warto mieć jej akcje w portfelu fundamentalnym.

Leave a Reply

Notowania giełd dostarczane są przez: Stooq.pl oraz Money.pl. Analiza Techniczna, Analiza Fundamentalna, Akcje, Portfele, Forex, ciekawostki z GPW: Giełda Papierów Wartościowych a także rynek alternatywny NewConnect. Ciekawe opinie w co zainwestować